Hard Rocx

Teamblogg

 

Ryttere

Teamhrpf small0

TEAMSYKKEL

Sykler2012 webklare18circovolanteteamsl

BEKLEDNING

Bekledning 2

Ritt-
kalender

Kalender

TeamNytt

Ikon teamnytt v2

 
RssiconBLOGG

Hard Rocx-Proteinfabrikken UCI MTB TEAM

Ett nytt topplag har sett dagens lys med Hard Rocx og Proteinfabrikken som hovedsponsorer i samarbeid med ABAX, Leca, Elfag, Shimano og Inverse. Etter en sterk Hard Rocx sesong i 2011 med regjerende mestre i Maratoncupen både i herre, dame og juniorklassen (Greg Saw, Nina Gässler og Thomas Engelsgjerd) har det nye laget mye å forsvare i 2012.

Teamhrpf ucimtb2012 2 UCI-laget består av følgende ryttere:

Thomas eGreg Saw, Lars Ove Thoresen, Nina Gässler, Thomas Morgan Knutsen og Tor Halvor Bjørnstad.
I tillegg er to juniorer knyttet til laget: Thomas Engelsgjerd og Eivind Strømsheim Pedersen.

Målet de kommende årene er å dominere maratonrittene  i Norges Cupen og de store turrittene, samtidig skal ryttere og støtteapparat være gode ambassadører for sporten og lagets samarbeidspartnere.

Støtteapparatet Øivind Lindahl, Jan Erik Multhagen og Magne Pedersen kan kalles for sykkelentusiaster med erfaring og bakgrunn innenfor den aktive idretten.

Teamsjef for Hardrocx-Proteinfabrikken Dag Johnsen og markedssjef i Proteinfabrikken Anders Kvaal er meget fornøyd med nyetableringen av Hardrocx-Proteinfabrikken UCI-lag og ser frem til å utvikle teamet i årene som kommer.

Proteinfabrikken er Norges mest innovative og fremgangsrike produsent innen sports ernæring. CUATRO  heter produktserien som er spesiell tilpasset utholdenhetsidrett på høyt nivå og garanterer påfyll av de riktige næringsstoffer før, under og etter belastning.

Sykler2012 webklare18circovolanteteamsl29R sykkelen til Hardrocx kommer til å være sentralt på laget. Mange av rytterne vil i 2012 stå på startstreken med en «Circo Volante Team SL». OX-frame 26R «Helium Superleggera Team» er den andre rittsykkelen som står til disposisjon.

FacebookiconLaget har egen hjemmeside og facebook-blogg.  
www.hardrocx-proteinfabrikken.no

 

Sponsorer:

      Hardrocx siluette        Proteinfabrikken      Abax    Leca ny       N3norefjell
   Elfag   Quatro   Shimano   Inverse      Spiuk logo



 

 

 

 Red stroke

Team Helium

Hard Rocx rytterne Tor-Atle Fuglerud, Kjell Karlsen og Gøran Syversen vil også i 2012 fortsette å fighte om pallplasseringer for og med Hardrocx. Fokus vil da ligge på klasseseiere i de aldersbestemte kategorier og gode plasseringer i eliteklassen. Ny inn på laget er Simen Langeland. Hovedsponsorer for dette laget er Nordbohus og Hard Rocx.

Toratle 2011  Kjell 2011  Goran 2011  Simen langeland
 Tor-Atle Fuglerud  Kjell Karlsen  Gøran Syversen  Simen Langeland

 

Red stroke

  

Hvorfor har vi Team?

HriconVåre aktive ryttere er vår viktigste research & development avdeling. De er aktivt med i utviklingen av våre sykler. Uten teamet ville vi ikke vært i stand til å ligge i front og vinne både ritt og tester. Teamet har stor innflytelse på valg av viktige ting som rammegeometri, komponentvalg, utveksling i drivverk, oppbygning av hjulsett og en rekke andre variabler som i sum gjør våre sykler til det perfekte verktøy for deg som syklist.

Våre ryttere har akkurat de samme behovene som en vanlig dødelig Hard Rocx syklist. De trenger en rammegeometri som gir perfekt kombinasjon av fart og komfort. De trenger en lett sykkel som samtidig er både lynrask og robust. De trenger utveksling og dekkvalg tilpasset norske forhold.

Alle våre sykler uansett prisklasse er bygget med de samme kravene til presisjon, kvalitet og holdbarhet. En Hard Rocx sykkel er et resultat av kontinuerlig utvikling og årelang erfaring. Vårt mål er at du er fornøyd. I dag, i morgen og så lenge du sykler på en Hard Rocx.

Teamsjef
Dag Johnsen

 



Teamblogg

Norgescup i gjørme og snø

Norgescup i gjørme og snø

Årets første Norgescup ble en skikkelig manndomsprøve med tildels ufyselig og skumle forhold, hvor gjørme og snø utgjorde hovedingrediensene.

Styrke gir resultater

Styrke gir resultater

Etter etapperittet Andalucia Bike Race i Spania har jeg hatt full fokus på å få gjennomført styrkeøkter på beina i tillegg til langturer, samt mine to faste hardøkter i form av intervaller i uka. Innsatsen ser nå ut til å "betale seg" i form av mer trøkk i beina.

Video: 2012 Hard Rocx Circo Volante 29er

Video: 2012 Hard Rocx Circo Volante 29er

Presentert og forklart av Greg Saw og Dag Johnsen

Powered by Tag Content Studio CMS. Copyright © 2010 Hard Rocx AS. All rights reserved. Design by Elisabeth Sveum - www.elisabethsveum.com